خانه / مقالات بدنسازی و فیتنس / آموزش حرکت جلو بازو دمبل

آموزش حرکت جلو بازو دمبل

آموزش حرکت جلو بازو دمبل

جلو بازو دمبل و خطای مهلک

درباره حرکت:

یکی از نکات اصلی برای پرورش عضله دو سر این است که باید از زوایا و با شدت های مختلف به این عضله فشار آورید.

این کار باعث می‌شود تا جایی که امکان دارد فیبرهای عضلانی را تحریک کنید جلو بازو روی سطح شیبدار و جلوبازو دارای حرکاتی هستند که محبوبیت زیادی بین بدنسازان دارند.

ولی قبل از انجام تمرینات باید حرکاتی مثل جلو بازو و دمبل تناوبی را بتوانید به خوبی انجام دهید.

برای انجام این حرکات بایستید و دمبلها را دو طرف بدن نگه دارید این تمرین حرکت بسیار فوق العاده ای برای هر دو سر عضله دوسر بازویی (سر کوتاه و سربلند ) محسوب می‌شود و هر دو عضله را همزمان به کار می‌گیرد.

از دیگر فواید این تمرین کمک به قرینه سازی عضلات جلو بازو است به این دلیل که این در این تمرین هر دست به صورت جداگانه تمرین داده می شود.

تشخیص اشتباه :

بهترین حالت برای اجرای این حرکت این است که در طول هر تکرار آرنج را کنار بدنتان نگه دارید با نگه داشتن بازو کنار بدن دیگر نمی توانید از وزنه های خیلی سنگین استفاده کنید .

اگر در هنگام حرکت بازو ها به جلو تاب بدهید در نتیجه آرنج ها به جلو حرکت کرده و قسمتی از فشار تمرین به عضلات دلتوئید منتقل می‌شود.

شماره دو حرکت اشتباه را نشان می دهد

تصحیح خطا:

ابتدا دمبل های سبک تری انتخاب کنید اگر حرکت را درست انجام دهید بعد از انجام ست ها فشار دمبل ها را کاملا احساس خواهید کرد.

آرنجها را کنار بدنتان نگه دارید در این صورت محدوده حرکت کمتر خواهد شد و از درگیر شدن عضلات دلتوئید جلوگیری می کنند . در ضمن اجازه دهید دمبل به نقطه شروع برگردد سپس حرکت با دست مخالف را شروع کنید این کار باعث می شود تا تمام نیرو به عضلات جلوبازو منتقل شود .

پیشنهادی برای مبتدی ها:

بدون دمبل یا دمبل های کاملاً سبک بردارید و به  پهلو کنار آینه بایستید .

برای این کار سر را بچرخانید و در حالی که حرکت را از می‌دهید دستانتان را چک کنید به این نکته توجه داشته باشید در مقایسه با زمانی که آرنج را به جلو حرکت می دهید تا دمبل  را بالا بیاورید چقدر انقباض بیشتری روی عضلات دو سر وقتی که آرنج ها را کنار بدن قفل  کرده‌اید احساس می کنید.

در صورتی که توانستید حرکت را درست انجام دهید می توانید در انتهای تمرین تان  چند تکرار تقلبی ولی ایمن انجام دهید تا آسیبی به کمرتان وارد نشود

نوشته آموزش حرکت جلو بازو دمبل اولین بار در مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ پدیدار شد.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

اگر میخواهید بازوهای بزرگتری داشته باشید

اگر میخواهید بازوهای بزرگتری داشته باشید، ازین ۸ اشتباه دوری کنید: – تعجب میکنید که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *